E-bültenimize kayıt olarak güncellemelerden haberdar olabilirsiniz.
user.name

Yrd.Doç.Dr. Nüket İŞİTEN

Lokasyon: Ümraniye / İSTANBUL

1982 yılında IU Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun oldu. Zorunlu hizmet dönemi ardından Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde Erişkin Psikiyatrisi Uzmanlık Eğitimini 1985-1990 yılları arasında tamamladı. Erişkin Psikiyatrisi Uzmanlık Tezi çalışması ile Yehova Universitesi Albert Einstein Tıp Fakültesi'nde (New York) psikofarmakoloji bursu kazanarak ABD'ye gitti. Mart 1991 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde girdiği Yardımcı Doçentlik sınavını kazandı. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi kadrosu ile Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Ana Bilim Dalı'nda Çocuk Psikiyatrisi Uzmanlık Eğitimi'ni tamamladı. 1998-2010 yılları arasında Dr. Sami Ulus Çocuk Hastanesi Çocuk Psikiyatrisi Bölümü Sorumlusu olarak çalıştı. Bu dönem içerisinde Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Danışma Kurulu (SHÇEK) görevini sürdürdü. Kurum personeli olan doktor, psikolog , sosyal hizmet uzmanları ve öğretmenlerine "Çocuk İstismarı ve İhmali ve Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu" ağırlıklı olmak üzere sayısız eğitimler verdi. Tez danışmanlıkları yaptı.

2004 yılında Avrupa Birliği Leonardo Da Vinci Eğitim Programı bünyesinde Engelli Çocuklar ile Çalışan Uzmanların Eğitimi amacı ile Atina Yunanistan' da çalışmalarda bulundu. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki öğretmenlere yönelik hizmet içi eğitimlerde Çocuk Ruhsal Gelişimi, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu ile Çocuk İstismarı ve İhmali konularında dersler ve konferanslar verdi.

Halen Türkiye Adalet Akademisinde öğretim görevlisi olup hakim ve savcılara yönelik eğitimlerde "Çocuk Suçluluğu, Çocuk ile görüşme, Çocuk Psikolojisi, Çocuk istismarı ve İhmali" gibi konularda dersler vermektedir. Bu görevinin yanı sıra Başkent Üniversitesi Çocuk İstismarı ve İhmali Koruma Ekibi Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Yayınları arasında bilimsel makalelerin dışında; T.C Sağlık Bakanlığı Pratisyen Hekimlere yönelik tanı ve tedavi kitaplarının Çocuk Psikiyatrisi bölümleri, Çocuk İstismarı ve İhmali Koruma Derneği Tarafından bastırılan "Çocuk İstismarı ve İhmali" kitapları bölümleri vardır. Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Dergisi Yayın Kurulu üyesidir.
Yrd.Doç.Dr. Nüket İŞİTEN yazıları
Наша организация предлагает купить цветные линзы киев недорого с доставкой.
in detail thailand-option.com

заказать левитру